AKADEMIE > TIPY A INFORMACE

TIPY A INFORMACE

Ohýbání

Matrice ROLLA-V

Matrice Rolla V se od těch tradičních odlišují přidanými dvěma pohyblivými poloválečky, které ohýbanému plechu poskytují podporu.

Jdi na stránku
Vysekávání

Jsou vaše nástroje naostřené?

Ostření nástrojů mže vašim razníkům vrátit stejné vlastnosti, které měly jako nové. Lze více než zdvojnásobit možné množství úderů v porovnání s nenaostřeným razníkem. Aby bylo možné zvýšit výkon nástrojů, je nutné je přebrousit, jakmile rohový rádius na špičce razníku dosáhne hodnoty 0,15 mm.

Jdi na stránku
Vysekávání

Jak zabránit otěru?

Nadměrné teplo, nesprávná vůle matrice a nedostatek mazání jsou nejčastějšími příčinami. Otěry na razníku jsou přícinou přoblémů při ražení, špatné kvality otvorů a rychlejšího opotřebování nástroje.

Jdi na stránku
Ohýbání

Jak správně umístit plech?

B-LIGHT je zařízení, které vykresluje viditelný laserový paprsek na zpracovávaný plech, čímž přesně simuluje linii ohybu. Ideální pro všechny ohybové profily, při jejichž vytváření je složité správně umístit obráběný plech proti zadním dorazům...

Jdi na stránku
Ohýbání

Mít sedm matric v jednom nástroji?

Rolleri Vario lze namontovat na jakýkoli typ ohraňovacího lisu. Lze je upravit pro použití na jakémkoli stole díky jeho dílčím segmentům o délce 1000 mm; tato redukovaná délka umožňuje individuální nastavení každého segmentu. Sedm matric v jednom nástroji (50 - 75 - 100 - 125 - 150 - 175 - 200). Systém rotorů umožňuje redukci potřebné síly o 25-30 %

Jdi na stránku
Vysekávání

Důležitost dobrého tepelného ošetření nástroje…

"Rolleri používá na ošetření těla razníku práškovou barvu pro rychlořeznou ocel. Struktura tohoto materiálu je velmi jemná a nemá v sobě nepravidelnosti. Odolnost proti nárazu je dvojnásobná a tření je o 50 % lepší než u běžné rychlořezné oceli. Rolleri používá pro své matrice vylepšenou ocel D2. Tento materiál má dvojnásobnou tažnost a tvrdost než standardní ocel D2 (HRC 58-60). Odolnost proti odštěpování a vzniku trhlin je také mnohem vyšší. Tato vylepšená ocel D2 je také velmi vhodná pro EDM (elektroerozivni) obrábění, jelikož nemá žádné zbytkové napětí.

Jdi na stránku
Ohýbání

Tvrzení - Druhy a odolnost

Standardní nástroje Rolleri jsou indukčně kaleny. Nejdůležitějšími charakteristikami jsou povrchová tvrdost, která může dosáhnout až 60 HRC a penetrační schopnost zpracování materiálu, která může dosáhnout až do hloubky 4 mm.

Jdi na stránku

Mezery a otvory

Všechny standardní nástroje mohou být upraveny tak, aby mohly být při ohývání použity bez kolize. Je možné upravit razníky i matrice. Kromě geometrické úpravy je nezbytný přepočet max. zatížení na metr. Výroba dle vašich požadavků.

Jdi na stránku